یازدهمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار- فن بازار
فن بازار تخصصی خدمات HSE

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/6/26 | 
رشد اقتصادی یک کشور به میزان زیادی به توان رقابتی بنگاه‌های آن کشور متکی است و توان رقابتی بنگاه‌ها نیز به تلاش‌های زیادی از جمله توانمندی‌های فناوری آن ‌ها وابسته است. در مناطق مختلف جهان، روش‌های گوناگونی در راستای تسهیل انتقال و مبادله فناوری در سطوح محلی، ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی به کار می‌رود. ایجاد فن بازار به عنوان مرکز و مرجع مبادلات فناوری، یکی از سازوکارهای پیشرفته و نوپا در جهت دستیابی به هدف فوق‌الذکر است.
تسهیل تبادلات فناوری یکی از نقوش کلیدی هر فن بازاری است . فناوری‌ها، محصولات فناوری محور و خدمات، کارکنان مهارت دیده و برنامه‌های آموزشی، توانایی‌های تحقیق و کارکنان بخش تحقیق ممکن است از طریق فن بازار مبادله شوند. یک فن بازار همچنین ممکن است
 
بخش‌های فن‌بازار:
  1. برگزاری نمایشگاه دستاورد‌های مخترعان و شرکت‌های دانش‌بنیان 
  2. برگزاری نشست‌های انتقال فناوری و مبادله تجاری و کارآفرینی
  3. برگزاری کارگاه‌های تخصصی کسب و کار و کارآفرینی
  4. حمایت از ساخت نمونه اولیه اختراعات و تجاری‌سازی اختراع
  5. مشاوره‌های تخصصی
  6. تامین منابع مالی و تجاری‌سازی محصولات
  7. معرفی ظرفیت‌های حمایتی نهادهای دولتی و خصوصی از اختراعات و محصولات دانش‌بنیان
 
از آنجا که دنیای امروز دنیای رقابت است. نرخ سریع تحولات فناوری، تغییر الگوهای مصرف و نیازهای بازار، بالا رفتن انتظارهای جامعه و مسئولیت های اجتماعی سازمان ها، عرصه رقابت را روزبه روز تنگ تر می کند. شرط بقا در چنین برخوردهایی، از مزیت های رقابتی در سازمان است.  توجه به نیروی انسانی به عنوان اصلی ترین سرمایه سازمان، بهبود فرایندهای کاری در مسیر تولید و عملیات بهره ور و توجه به موضوع های زیست محیطی برای تحقق توسعه پایدار، از مهم ترین معیارهای رقابت پذیری سازمان ها به شمار می روند.
 
و اینک در کنار «یازدهمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار» برای اولین بار فن بازار تخصصی خدمات HSE با محورهای زیر شکل گرفته است:
  • تبادل و تعامل محصولات و فناوری دانش بنیان
  • ارائه طراحی خدمات فنی، مهندسی، آزمایشگاهی، مشاوره ای و آموزشی توسط دانشگاه‌ها
  • توسعه تحقیقات R & D   
نشانی مطلب در وبگاه یازدهمین همایش سراسری بهداشت و ایمنی کار:
http://11ohs.ioha.ir/find.php?item=1.71.44.fa
برگشت به اصل مطلب